Náš příběh začíná nálezem slavného obrazu namalovaného Maxem Švabinským. Za klidnou tváří na portrétu se skrývá výjimečná žena. Baronku Sidonii Nádhernou (1885–1950) si historie pamatuje jako múzu, kterou na zámku ve Vrchotových Janovicích pravidelně navštěvovali Rainer Maria Rilke a Karl Kraus. Prostřednictvím čtyř kapitol o vztazích k nejdůležitějším mužům jejího života však objevujeme ještě jinou osobnost. Sidonie byla nejen vnímavou a vzdělanou femme fatale, ale také silnou a emancipovanou ženou s bohatým vnitřním světem. Milovala umění, cestování a přírodu, byla jednou z prvních ekoložek i držitelek řidičského průkazu u nás. Ve svých dopisech a denících komentuje dramatické zvraty 20. století i marnou snahu o záchranu rodinného dědictví. Její důraz na rovnoprávnost, svobodu i péči a rozvoj vlastního ducha zůstává inspirativní dodnes.
Tereza Srbová vystudovala kulturologii na pražské FFUK. Práce modelky v Paříži ji přivedla k herectví a filmu. Hrála ve snímcích kultovních režisérů i v úspěšných amerických seriálech, scenáristiku studovala na UCLA v Kalifornii. Podle vlastních scénářů režírovala několik krátkých filmů. Vznik a proces příprav komiksové předlohy k příběhu o životě Sidonie Nádherné ovlivnilo mimo jiné přátelství a spolupráce s Jaromírem 99.
Petra Josefína Stibitzová vystudovala obor Ilustrace a grafika na pražském UMPRUM, který absolvovala s komiksovou trilogií Mor (podle scénáře Milady Mašínové). Věnuje se ilustraci a komiksu. Ilustruje knihy pro řadu českých nakladatelství. Kniha Tajemství Oblázkové hory (napsala Bára Dočkalová) získala nominaci na Magnesii literu. Pravidelně přispívá do dětského časopisu Raketa a kromě dětských knih v posledních letech ilustrovala vzdělávací materiály pro Českou filharmonii. Když zrovna nekreslí, ráda jezdí (se skicákem) na výlety.